PODZIEL SIĘ

Jesteś nowicjuszem typerem? Z pewnością zastanawiasz się które są najmodniejsze warianty zawierania zakładów na spotkania a także jakie są alternatywy zawierania zakładów. Ten artykuł pozwoli ci zrozumieć na czym polegają i jakie istnieją modele zakładów.

1X2
Jest to od zawsze najpopularniejsza forma zakładów świadczona przez bukmacherów. Odbiorca stawia na zwycięstwo którejś z drużyn lub remis. Pewne dyscypliny sportowe wyróżniają się natomiast tym, iż pojedynek nie może skończyć się remisem np. tenis. Wtedy typ zakładu zmienia postać do zakładu z dwiema drogami (1 albo 2) i możliwe są wtedy dwa rezultaty – zwycięstwo jednego bądź drugiego zawodnika lub drużyny. Należałoby jednocześnie przy sposobności powiedzieć o tym, iż bardzo dużo bookmakerów oferuje początkowy bezpłatny typ gdy użytkownik gra na zdarzenie z trzema możliwymi rezultatami. Następnie gracz może wystawić typ a jeżeli okaże się on przegrany, bookmaker zwraca całkowitą kwotę zakładu na konto klienta

Over/Under
Po polsku zakład tenże nazywany jest jako powyżej/poniżej i opisuje on zakład użytkownika, który określa czy w określonym spotkaniu, bądź w wybranej jego części padnie powyżej czy poniżej pewnej ilości goli. Przedstawiając więc wydarzenie sportowe uzyskuje się od firmy możliwość wyboru progu np. w futbolu 1.5 gola, 2.5 gola, 3.5 gola itd. Klient typując mecz wybiera jedyną spośród oferowanych możliwości – czy będzie powyżej (over) czy poniżej (under) oznaczonej liczbie goli. Tak jak już wspomnieliśmy, typ owy może dotyczyć pełnego rozmiaru czasowego (np. w piłce nożnej 90minut + dodatkowy czas gry) ale również na 1. część lub drugą połówkę. W siatkówce spodziewane jest zawieranie zakładu powyżej/poniżej (over/under) konkretnej wielkości setów a także punktów w całym meczu bądź pojedynczym secie. Oprócz progów „połówkowych”, w ofertach bukmacherów powszechnie zlokalizować można całkowite liczby np. powyżej/poniżej 3 goli. Wtedy typując np. powyżej 3 goli – jeżeli będą 4 bramki typer zwycięża, jeżeli będą 3 bramki kwota zakładu zostaje zwrócona dla klienta Jeśli nie chcesz ryzykować własnych pieniędzy już na starcie gry, warto zapoznać się z jedną z witryn jaka pokazuje wszelkie bonusy bukmacherskie, dzięki jakim będziesz mógł zagrać bez zagrożenia, otrzymać darmowe pieniądze na swój pierwszy zakład lub zdublowanie początkowego depozytu.

Handicap
Jest to także niesamowicie znany gatunek zakładu, w jakim bukmacherzy „dodają” lub „odejmują” przed otwarciem wydarzenia którejś z drużyn określoną wielkość bramek. Bramki te na rozwiązanie spotkania uwzględniane są do końcowego rozstrzygnięcia. Przykładowo: rozgrywany jest mecz Real Madryt – Betis Sewilla. Klient stawia Handicap -3.5 na Real. Ostatecznie spotkanie kończy się zwycięstwem Królewskich 4:0 – kupon więc jest zwycięski, ponieważ ekipa z Madrytu wygrała z przeciwnikami, różnicą goli większą niż 3.5.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here