PODZIEL SIĘ

W drugiej części artykułu o sposobach zakładów opiszemy kolejne, może trochę mniej powszechne aniżeli 1X2, Over/Under czy Handicap, ale równie interesujące metody obstawienia wydarzeń sportowych. W tym artykule przedstawimy na czym polegają m.in. zakłady na podwójną szansę, HT/FT czy dokładny wynik.

Podwójna szansa
Jest to model zakładu opierający się na tym, że dane wydarzenie może skończyć się trzema rezultatami. Znakomitym przypadkiem będzie tu 1X2, który określa to czy wygra pierwsza Ekipa, czy będzie remis lub wygra druga Drużyna. Dokładając do owego podwójną możliwość, bukmacher proponuje zakłady: 1X (powodzenie pierwszej załogi lub podział punktów) X2 (wygraną drugiej ekipy lub podział punktów) i 12 (zwycięstwo pierwszej drużyny lub wygraną drugiej drużyny). Przykład wydarzenia: Bayern Monachium – Borussia Dortmund. Typer obstawia kupon z zakładem na te wydarzenie 1X (zwycięży Bayern lub będzie remis). Zdarzenie kończy się zwycięstwem Bawarczyków 2:1. Postawiony kupon jest wówczas wygrany! Jeśli padłby remis, również kupon byłby wygrany. Wyłącznie w wypadku wygranej Borussii Dortmund gracz przegrałby owy typ.

HT/FT
HT/FT są to skróty od angielskich określeń Half Time a także Full Time. Zgłaszając zakład wybiera się wynik meczu do przerwy i ostateczny. Wnosząc taki zakład, gracz typuje na dwa rezultaty – jaki będzie w pierwszej części i jaki będzie na koniec Przykład zakładu: Arsenal Londyn – Manchester United. Typ: X/1 (typ: w pierwszej połowie na remis, natomiast końcowy rezultat będzie korzystny dla ekipy Arsenalu). W pierwszej części wydarzenia padł remis 1:1, zaś w drugiej części Arsenal zdobył dodatkowego gola oraz zwyciężył mecz. Twój typ okazuje się wygrany – do przerwy był remis a zdarzenie ostatecznie wygrał Arsenal. Zaznajom się z promocjami i bonusami bukmacherów oraz w kolejnym kroku otrzymaj np. totolotek oferta 20 za darmo na start. Właściwie wszelkie firmy bukmacherskie dają dla nowych typerów gratisowy typ, bonus powitalny lub typ bez ryzyka.

Dokładny wynik
Jest to jeden spośród najbardziej ryzykownych rodzajów zawierania zakładów. Alternatywy precyzyjnego rozstrzygnięcia takiego spotkania jest bardzo wiele. Ma to swoje plusy ale też minusy – kursy są wielkie oraz możliwe wygrane duże, jednakże też prawdopodobieństwo zajścia dokładnego rezultatu jest znacznie niskie. W takim zakładzie typer typuje po prostu dokładny wynik spotkania – i wyłącznie w przypadku gdy go trafi triumfuje, choćby minimalnie inny rezultat sprawia, iż kupon jest przegrany. Przykład typu: Legia Warszawa – Lech Poznań. Typ 2:1. Po pierwszej części wydarzenia piłkarze z Poznania zwyciężają 1:0, jednakże w drugiej połowie Legia odwraca losy spotkania i zdobywa dwie bramki oraz zwycięża spotkanie 2:1. Gracz stawiający na taki wynik wygrywa zakład!

Obie drużyny strzelą
Jest to również niezwykle powszechny typ zakładu, w jakim należy określić czy w danym spotkaniu obie załogi zdobędą choćby po bramce czy też nie. Kupon ten jest niesłychanie często wykorzystywany w spotkaniach dwóch ogromnie wyrównanych i ofensywnie grających drużyn. Wtedy bardzo prawdopodobne jest to, że obie ekipy strzelą gole a event skończy się wysokim wynikiem. Typując taki typ warto przeanalizować aktualną formę strzelecką obydwu drużyn i stwierdzić prawdopodobieństwo takiego zdarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here