PODZIEL SIĘ

Nowa ustawa hazardowa wywołująca kontrowersje weszła w życie. Co więcej, Komisja Europejska umorzyła postępowanie w sprawie zapisów ustawy. Określa to, iż regulacja jest w stu procentach zgodna z prawem unijnym.

W myśl ustawy, wszystkie firmy oferujące zawieranie zakładów sportowych wzajemnych zmuszony jest do posiadania zezwolenia otrzymywanego od Ministerstwa Finansów. Zawieranie zakładów u nielegalnych bukmacherów online, wiąże się z czynnościami karnymi.

Legalni bukmacherzy czyli kto?

Na lokalnym rynku od dużej ilości lat jest kilka fundamentalnych sposobów zakładów. Przeważnie, są to aktualnie bukmacherzy naziemni, jacy wykonują również działalność za pośrednictwem Do listy legalnie działających firm bukmacherskich, zaliczyć można: Fortunę, STS (Star-Typ Sport), forBet, Totolotka, eToto, Milenium LV BET Zakłady Bukmacherskie, Totalbet i Superbet (licencja zdobyta niedawno).

Masa podmiotów ogłasza chęć do uzyskania zezwolenia na rynek krajowy. Dość często opowiada się o zainteresowaniu takich podmiotów bukmacherskich jak Expekt, bwin oraz BetClic. Niestety, jednakże większość rozmów powiązanych z potwierdzeniem zezwolenia. zostaje szybko zbanowane. Zatem także bardzo ciężko określić na jakim etapie są starania ale też jak duże nadzieje na dogodne rozważenie sprawy posiadają te podmioty.

Dlaczego rozgraniczono bukmacherów?

Firmy oferujące typowanie na ziemi polskiej, muszą przekazywać podatek. To oczywista kolej rzeczy, do jakiej aczkolwiek nie stosowały się zagraniczne firmy bukmacherskie. Z owego tytułu, czerpały profity (mniejsze ponoszone koszty, większa ilość typerów). Uczciwość rynku internetowego naprawia w jakimś stopniu tzw. ustawa hazardowa.

Każdy bukmacher oferujący zakłady sportowe, musi regularnie rozliczać się z podatków. Wszyscy bukmacherzy online są według ustawy równi, zatem też wyrównują się także szanse zarobku poszczególnych podmiotów bukmacherskich. Przedtem, niezwykle często spotykano sytuację, w jakiej zagraniczne firmy (mające siedzibę na Malcie czy też Gibraltarze), korzystały z przyjaznego tam prawa. Z tego tytułu, przekazywano również niezwykle korzystne kursy (niższa marża), co interesowało skutecznie typerów.

Chociaż nowa ustawa nie jest doskonała, można przyznać, iż rozgranicza kwestie prawne, do niedawna będące niejasnymi. W niedalekiej przyszłości projekt powinien zostać nowelizowany, każdy przebywający na terytorium Polski, ma obowiązek przestrzegać aktualnie przyjętej regulacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here