PODZIEL SIĘ

Zakłady bukmacherskie przyjmują różne strategie rozwoju firmy. Jedni skupiają się na klientach, którzy obstawiają tylko zakłady online. Dbają wtedy o to, by ich strona internetowa była funkcjonalna i responsywna. Często również wypuszczają na rynek autorską aplikację bukmacherską. Druga część bukmacherów pozostaje jednak wierna tradycji zakładów bukmacherskich i rozwija sieć lokali stacjonarnych.

Rynek stacjonarnych punktów bukmacherskich

Funkcjonowanie punktów stacjonarnych bukmachera wiąże się z dodatkowymi kosztami, takimi jak utrzymanie lokalu, opłacenie pracowników. Trzeba również wspomnieć, że w Polsce przyznaje się dwie oddzielne licencje dla zakładów internetowych i stacjonarnych. Można więc zacząć się zastanawiać, czy gra jest warta świeczki i czy biznesowo korzystniej nie byłoby przenieść całej działalności do sfery online. Jednak obecność lokali bukmacherskich jest ważnym czynnikiem wizerunkowym. Polskie prawo zabrania bukmacherom reklamowania i promowania swoich usług. Dlatego duża i wciąż powiększana sieć punktów stacjonarnych uwiarygadnia działalność bukmachera, wpływa pozytywnie na jego rozpoznawalność, a także nadaje mu pewnego rodzaju prestiżu w oczach potencjalnych klientów.

Fortuna zakłady bukmacherskie

Najwięcej punktów naziemnych w Polsce posiada bukmacher Fortuna, jest ich ok. 600. Najwięcej zlokalizowanych jest na południu naszego kraju, w pobliżu granicy czeskiej i słowackiej. Fortuna przewiduje różnego rodzaju bonusy zarówno dla klientów stacjonarnych, jak i tych, którzy preferują obstawianie zakładów przez internet. Od Bukmacher-legalny.pl z kodem PREZENT125 otrzymujesz najwyższy bonus powitalny o wartości łącznej 2230 zł!

Nowoczesne punkty stacjonarne – STS Premium

Wydawać by się mogło, że bukmacherzy nie planują inwestowania większych sum pieniędzy w swoje punkty naziemne, ponieważ tylko 20% wszystkich zakładów jest zawierana stacjonarnie. Natomiast bukmacher STS zdecydował się na stworzenie oddziałów STS Premium, czyli punktów do typowania, których wyposażenie znacznie odbiega od stereotypowych lokali bukmacherskich. STS Premium gwarantuje swoim klientom klimatyzowane pomieszczenia, wiele ekranów z kursami i transmisjami live oraz przede wszystkim terminale samoobsługowe do obstawiania meczów.

Zalety i wady obstawiania meczów w naziemnych lokalach bukmacherskich

Punkty naziemne są zdecydowanie najczęściej wybieranym miejscem przez graczy z wieloletnim doświadczeniem, których nie satysfakcjonuje obstawianie zakładów przez internet. Te osoby preferują tradycyjny proces postawienia kuponu.

Zalety

• wypłata wygranej od razu w kasie,
• klimat tworzony przez obecnych tam fanów sportu.

Wady

• duże kolejki do kasy,
• bukmacher stacjonarny nie działa całodobowo, choć niektóre zakłady bukmacherskie wyposażone są w terminale działające 24h na dobę,
• szum i gwar,
• papierowy kupon łatwo zgubić.

Jak grać u bukmachera online?

Obecnie ponad 80% zakładów bukmacherskich zawierana jest w Internecie, co oznacza, że zdecydowana większość graczy korzysta ze strony internetowej bukmacherów bądź z ich aplikacji mobilnych. Jest to efekt zjawiska cyfryzacji i ogólnego przenoszenia wielu zadań z naszego codziennego życia do sfery online.

Zalety i wady gry w zakładach bukmacherskich w internecie

Warto nadmienić, że każdy legalnie działający bukmacher umożliwia obstawianie zakładów na jego stronie internetowej. Wraz z rozwojem internetu można powiedzieć, że branża bukmacherska zyskała większą klientelę. Od tego czasu osoby, które na co dzień nie miały możliwości pójścia do lokalu naziemnego, zyskały szybszą alternatywę na obstawianie zakładów. To nie jest rzecz jasna jedyna zaleta korzystania z oferty bukmacherów online. Jakie inne korzyści wynikają z obstawiania online?

Zalety

• obstawianie meczów o każdej porze dnia i nocy
• duża oszczędność czasu
• łatwość dokonania analizy
• unikalne kody promocyjne
• bonusy powitalne dla graczy, którzy zarejestrowali swoje konto
• całodobowa obsługa klienta

Wady

• możliwość wystąpienia przerw w dostawie prądu lub internetu, co może narazić nas na straty
• dłuższy proces otrzymania wygranych na nasze konta bankowe
• utrudnione konsultowanie swoich typów z innymi graczami

Obstawianie zakładów bukmacherskich – podsumowanie

Na pytanie, gdzie lepiej obstawiać mecze, czy w punktach stacjonarnych, czy u bukmacherów online nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy powinien decydować według własnych preferencji. Na pewno osoby, które dysponują czasem wolnym, docenią niepowtarzalny klimat, jaki panuje w zakładach naziemnych. Z kolei gracze, którzy mają na co dzień wiele innych obowiązków, wybiorą najprawdopodobniej obstawianie meczów online ze względu na dużą oszczędność czasu.

Artykuł powstał we współpracy z portalem bukmacher-legalny.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here